1- به سراغ برنامه برويد

اگر کل يک کتاب 500 صفحه اي را براي يادگيري After Effects بخوانيد هم براي کار با اين برنامه خبره نخواهيد شد. نه به اين دليل که کتاب چيزي به شما نمي آموزد، بلکه به اين دليل که احتمالاً بعد از صفحه 10 ام خوابتان مي برد. هر چند مي توانيد 2 جزوه عالي آموزشي را از اينجا دانلود کنيد!

با سر و کله زدن با برنامه گرافيک ها را ياد بگيريد. آموزش ساخت انيميشن هاي جذاب و پيچيده را تماشا کنيد. بياموزيد که چگونه انفجارها را بسازيد يا جلوه هاي نوراني را درست کنيد. اين آموزش ها تئوري است (مگر اينکه بخواهيد کار با ILM را ياد بگيريد) و يادگيري آن ها سرگرم کننده است و مي تواند دريچه اي براي يادگيري اصول کار با نرم افزار باشد.

2- با keyframing (قاب بندي) شروع کنيد

C:\Users\PC\Desktop\Keyframes-in-After-Effects.jpg

در هنگام کار با انيميشن نوشتن عبارات يا script هاي پيچيده باعث مي شود تا در زمان صرفه جويي کنيد، اما يادگيري اين روش ها بسيار سخت است. تقريباً هر چيزي که از طريق عبارات و اسکريپت ها ايجاد شود را مي توانيد به صورت دستي با keyframes هم ايجاد شود.

به عنوان يک مبتدي ممکن است قاب بندي همه چيز کمي برايتان زمان بر باشد، اما مي توانيد رويکردي ساده تر و کنترل پذيرتر براي انيميشن سازي را جستجو کنيد. هميشه مي توانيد عبارات و script ها را به بعد موکول کنيد. حتما ميانبرهاي اصلي افترافکت را ياد بگيريد. از اينجا!

3- از افکت هاي موجود استفاده کنيد

C:\Users\PC\Desktop\After-Effects-Animation-Presets.png

در پنل Effects and Presets، مجموعه اي از افکت هاي از قبل حاضر شده ي عالي براي انيميشن متن، پس زمينه ها و موارد ديگر وجود دارد. معمولا گرافيست ها به سراغ اين افکت ها نمي روند و ميخواهند در کارشان خلاقيت و نو آوري داشته باشند، اما اين افکت ها براي مبتديان ابزار بسيار خوبي است. يک لايه متن ايجاد کنيد و به سراغ هر کدام از انيميشن هاي از پيش آماده شده اي که در ليست مي بينيد برويد – يکي يکي همه را بررسي کنيد. بعد از اجراي افکت کليد “U” را روي صفحه کليد فشار داده و به keyframes نگاه کنيد. متن را با افکت هاي موجود هماهنگ کنيد و ببينيد چه اتفاقي مي افتد. مي توانيد از اين افکت ها چيز هاي زيادي ياد بگيريد. مثلا اين افکت را ببينيد!

4- گرافيک هاي متحرک زيبا را کپي کنيد

C:\Users\PC\Desktop\Motion-Graphics-Example.jpg

اگرچه توصيه نمي کنم که انيميشن طراحان ديگر را براي پروژه هايتان کپي کنيد، اما اگر مبتدي هستيد براي شروع کار خوبي است. فقط از گرافيک هاي خوب ايده نگيريد بلکه به معناي واقعي کلمه آن را بازسازي کنيد. بعد از اينکه دانش بنيادي در مورد After Effects را کسب کرديد، يک فيلم انيميشن که از آن خوشتان مي آيد را جستجو کنيد. اين فيلم را دانلود کرده و فريم به فريم آن را آناليز کنيد. خودتان را مجبور کنيد که اين انيميشن را در نرم افزار After Effects بازسازي کنيد.

حتما بخوانيد: معرفي 11 نرم افزار برتر طراحي گرافيک و ويرايش عکس در دنيا

فقط به دنبال اين نباشيد که سازنده فيلم چگونه آن را درست کرده – بفهميد که چگونه بايد خودتان آن را بازسازي کنيد. ممکن است براي سازنده اصلي ساخت اين فيلم با استفاده از تکنيک هاي مختلف پيچيده پنج ساعت طول بکشد. اما براي شما که به عنوان يک مبتدي شروع کرده ايد ممکن است چهار روز طول بکشد تا بتوانيد با استفاده از تکنيک هاي ساده و جلوه هاي اساسي آن را بازسازي کنيد. اما هدف اين است که مهارت ها و تجربه حل مسئله خود را قوي تر کنيد و خلق طراحي هاي زيبا را تجربه کنيد کنيد. براي کساني که در After Effects مبتدي هستد ايجاد ماکت از يک انيميشن بسيار جذاب است، زيرا تلاش شديد آن ها را براي فهميدن اينکه دقيقا چه ابزاري بايد استفاده کنند از بين مي برد و به آنها اجازه مي دهد تا با استفاده از خلاقيتشان بر چگونگي انجام کار تمرکز کنند.

5- همه چيز را در اينترنت جستجو کنيد

C:\Users\PC\Desktop\Google-Search.png

آموزش ها براي يادگيري نحوه توليد يک محصول نهايي عالي هستند. اما بهترين راه براي يادگيري After Effects شروع به سر هم بندي پروژه با ابزار هاي مختلف و جستجو کردن آن ها در هنگام کار است. شما مي توانيد بدون اين که چيزي در مورد اين نرم افزار بدانيد براي اولين بار After Effects را باز کنيد و شروع به جستجو در مورد نحوه استفاده از آن در اينترنت کنيد: “چگونه يک متن را ايجاد کنم” يا “چگونه مي توانم قاب را درست کنم” يا “چگونه مي توانم لايه هاي جديد ايجاد کنم”. با يادگيري ريزه کاري ها و عملکردها از طريق گوگل، در مدت زمان کمي پيشرفت زيادي خواهيد ديد.

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : کنيد ,انيميشن ,effects ,يادگيري ,افکت ,after ,after effects ,براي يادگيري ,بازسازي کنيد ,ايجاد کنم” ,براي کساني ,يادگيري after effects ,براي يادگيري after
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خرید گن ساعت شنی در شیراز | 09172500031 جديدترين آهنگ هاي از پرديس موزيک کتابهای آسمانی را دوباره می خوانیم هر چی بخوای اینجا پیدا میشه Missy لطافت های روح یک خانووم سئو کلاه سفید پیشانی؛ گاه‌نوشته‌های فرهنگی حامد صفایی‌پور بهانه های بیداری من